Raj dla piekących – Bake Shop

Raj dla piekących – Bake Shop

Jest takie miejsce w Warszawie, gdzie wszyscy lubiący piec i gotować mogą przepaść na co najmniej godzinę. Wypełnione foremkami, brytfankami, posypkami, nożami, deskami, paterami. Dwa piętra piękna i dobroci, ukryte na Skolimowskiej 4, niedaleko placu Unii Lubelskiej.

To miejsce nazywa się Bake Shop. I jak sama nazwa wskazuje – znajdziecie tam wszystko, co może wam się przydać do pieczenia. Nawet to, o czym nie mieliście pojęcia, że istnieje. Pani Kinga, która pracuje w sklepie wie wszystko na temat oferowanych produktów i opowie wam na przykład do czego służy ceramiczny ptaszek. Otóż ptaszka wsadza się w środek ciasta, na spód a między owoce. Ponieważ nie ma dna lecz dziurkę, trafia do niej nadmiar wody z owoców w cieście. Woda w postaci pary wylatuje przez dziubek ptaszka. Koniec z brają zamiast kruchego ciasta! A to tylko jedna z rzeczy, których istnienie może was zaskoczyć. Wojtek tarzał się po ziemi ze śmiechu, kiedy Pani Kinga opowiadała do czego służy ptaszek.

W Bake Shop jest przytulnie i przyjaźnie. Można się tam poczuć jak w chatce z piernika, pełnej słodyczy i fantastycznych kuchennych niespodzianek. Nie sposób stamtąd wyjść nie kupując niczego. Z każdego miejsca wzrok przyciągają piękne papilotki na muffiny, foremki na gofry przeznaczone do stosowania w piekarniku. Gofry bez gofrownicy? Teraz to możliwe! Nie musimy chyba dodawać, że wybór najróżniejszych form do pieczenia może przyprawić o zawrót głowy? Na piętrze coś dla siebie znajdą miłośnicy bardziej wytrawnych rzeczy – są formy na chleb, deski do krojenia, pojemniki, noże i wiele, wiele innych.

Za pierwszym razem kupiliśmy przyrząd do wyrabiania kruchego ciasta – okazał się hitem. Ciasto robi się dwa razy szybciej niż do tej pory i jest zdecydowanie smaczniejsze. Drugie zakupy to nieco większe szaleństwo finansowe. Jeśli nasze wydatki w Bake Shop będą wzrastać w takim tempie, to w okolicach września będziemy głodować. Jeśli pieczecie, chcecie piec albo szukacie prezentu dla kogoś, kto lubi piec – bez wahania skierujcie się do Bake Shop!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Restauracje bary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *