Koszt otwarcia restauracji

Koszt otwarcia restauracji.

Zdecydowaliśmy się na otwarcie restauracji. Teraz musimy dowiedzieć się, jakie koszty będziemy zmuszeni ponieść, aby rozpocząć taki interes. Pomoże nam to ostatecznie zdecydować się, czy stać nas na otwarcie i prowadzenie restauracji. Niestety musimy być świadomi, że koszty te mogą być naprawdę wysokie. W związku z tym tak ważne jest poznanie ich przybliżonej wysokości.
Jak już wspomniałam restauracje to bardzo kosztowny interes. W pierwszej kolejności musimy mieć fundusze na zakup bądź wynajem lokalu przeznaczonego na naszą restaurację. Jeżeli zdecydujemy się na kupno lokalu, powinniśmy być świadomi, że ten koszt może być w granicach od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy (złoty). Kolejny wydatkiem będzie remont i urządzenie naszej restauracji. Prawdopodobnie będzie to w granicach kilkudziesięciu tysięcy (złoty). Już na tym etapie widać, że otwarcie restauracji jest kosztownym procesem. Nie możemy zapomnieć o odpowiednim wyposażeniu kuchni w naszej restauracji. Niestety, ale i ten koszt może być wysoki. Jednakże zależy to od jakości sprzętów, jakie zakupimy. Im lepsze tym droższe. Kiedy już nasza restauracja jest wyposażona i urządzona musimy pamiętać o odpowiedniej reklamie. Niestety bez tego nie będziemy mieć klientów. W związku z tym warty zainwestować w ulotki, plakaty, ogłoszenia w prasie lokalnej. W ferworze załatwiania formalności i tracenia pieniędzy nie zapomnijmy o tym, że założenie działalności gospodarczej oraz koncesja też kosztują. Jednak w porównaniu do pozostałych wydatków są to kwoty niewielkie. Kiedy już wszystko mamy załatwione, możemy pomyśleć o zatrudnieniu personelu. Niestety, ale i to wiąże się z pewnymi wydatkami.
Jak widzimy, restauracje nie są tanim sposobem na biznes. Niestety niosą za sobą bardzo duże wydatki. Dlatego zanim zdecydujemy się na otwarcie takiego lokalu, zastanówmy się czy nas na to stać i czy będziemy w stanie utrzymać się na rynku przez najbliższe kilka lat.

Restauracje orientalne w Polsce.

Od kilkunastu lat rynek lokali gastronomicznych w Polsce zaczyna się sukcesywnie poszerzać. Coraz więcej ludzi otwiera swoje własne restauracje. Poza tym bardzo często są to lokale, które nie proponują dań tradycyjnych. Wraz z rozwojem naszej gospodarki i poznawaniem innych państw, restauratorzy otwierają lokale, które w swojej ofercie zawierają dania z kuchni orientalnej. Chęć posmakowania potraw nam zupełnie obcych pociąga nas i skłania do częstszych odwiedzin w tego typu restauracjach. Wśród tych częściej spotykanych znajdziemy kuchnię chińską i wietnamską.
Restauracje chińskie są jednymi z rzadziej spotykanych. Wyjeżdżając do dużych miast, mamy możliwość odwiedzenia takiej restauracji i posmakowania potraw typowych dla kultury chińskiej. Wbrew wszelkim opiniom tradycyjnym daniem tejże kuchni nie są pieczone psy i koty a potrawy powstałe z różnych odmian ryżu oraz kurczaka bądź wołowiny. Dania te pomogą nam chociaż przy pomocy podniebienia i danego smaku przenieść się do tego jakże dalekiego i nieznanego nam kraju. W ten sposób będziemy mogli choć minimalnie poczuć się jakbyśmy byli w Chinach. Restauracje wietnamskie są w podobnej sytuacji w naszym kraju. Niestety jest ich niewiele, a my nie zawsze podchodzimy do nich z entuzjazmem. Wiąże się to głównie z brakiem wiedzy o tym, czego możemy spodziewać się na naszym talerzu w takiej restauracji. Nie należy się bać, ponieważ tradycyjne dania kuchni wietnamskiej to np. sajgonki, które przyrządzone są z farszu mięsnego lub rybnego zawiniętego w placki ryżowe. Jak widzimy, nie są one takie straszne.
Poszerzanie wiedzy o krajach orientalnych może przyczynić się do powstawania nowych restauracji z tą kuchnią. Będziemy wtedy bliżej orientu i innych kultur. Pamiętajmy jednak, że restauracje oferujące potrawy innych krajów nie zawsze są dobrze przyjmowane w mniejszych miejscowościach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Restauracje bary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *