Jak otworzyć kawiarnię?

Jak otworzyć kawiarnię?

Ogłosiłeś wszem wobec, że otwierasz kawiarnię. Tylko teraz zastanawiasz się, od czego zacząć. Nie jest to proste, gdyż będziesz miał do załatwienia bardzo dużo papierkowych spraw. Może choć trochę pomocne okaże się to, co napiszę poniżej.
Kawiarnie zakłada się tak samo, jak inne firmy, jednak z niektórymi wyjątkami. W pierwszej kolejności musisz iść zarejestrować działalność gospodarczą. Jednak aby tego dokonać, powinieneś mieć lokal. Zatrzymajmy się właśnie przy lokalu. Jaki wybrać? Zanim zdecydujesz się na jakiś bardzo dokładnie posprawdzaj wszystkie oferty wynajmu lub sprzedaży odpowiedniego pomieszczenia. Pamiętaj, by Twoja kawiarnia znajdowała się najlepiej w centrum miast i blisko sklepów (klienci znużeni i zmęczeni zakupami wstąpią na kawę). Poza tym zdecyduj czy będziesz wynajmować lokal, czy też go zakupisz. Tę decyzję podejmiesz tylko na podstawie tego, jakimi funduszami dysponujesz. Kiedy już i to będziesz mieć załatwione pomyśl nad tym, jaki sprzęt musisz zakupić. Oblicz ile pieniędzy na to musisz przeznaczyć i je odłóż. Kolejnym Twoim krokiem powinno być zgłoszenie w Urzędzie Skarbowym o tym, że będziesz korzystać z kasy fiskalnej. Jeżeli chcesz dodawać alkohol do kawy postaraj się również o koncesję. Po załatwieniu wszystkich formalności możesz rozpocząć poszukiwania odpowiedniego personelu. Wybieraj osoby doświadczone, które pomogą Ci w rozkręceniu biznesu. Kolejnym krokiem powinien być gruntowny remont i urządzenie lokalu. Kawiarnie mają przyciągać, a nie odpychać klientów, więc postaraj się wybrać idealny wystrój.
Reasumując moje słowa, pamiętaj, by dopełnić wszystkie formalności. Kiedy już to będzie załatwione możesz bez problemu otwierać kawiarnię i zapraszać gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Restauracje bary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *