Cechy idealnej restauracji

Cechy idealnej restauracji.

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Wybraliśmy się do pobliskiej restauracji ze znajomymi. Na miejscu okazało się, że pozostawia ona wiele do życzenia. Nie odpowiada nam i wystrój i obsługa a przede wszystkim oferta tego lokalu. W pewnym momencie czujemy lekkie załamanie, ponieważ jest to kolejna restauracja, która nie przypadła nam do gustu. Niestety jesteśmy zmuszeni do którejś z poprzednich, ponieważ nie mamy innego wyboru. Taka sytuacja zdarza się niestety coraz częściej, gdyż właściciele restauracji nie myślą o zadowoleniu klientów a jedynie o zyskach. Jest to dobrym pretekstem do tego, aby zastanowić się, jak powinny wyglądać idealne restauracje.
Zapewne każdy z nas czasami zastanawiał się co można zmienić w danej restauracji, w której aktualnie się znajdujemy. W związku z tym może warto, zanim otworzymy restaurację zasięgnąć opinii u źródła, a mianowicie potencjalnych klientów. Możemy dokonać tego np. przy pomocy ankiety bądź innej formy sprawdzenia preferencji mieszkańców danego terenu. Posiadając takie informacje, możemy bez problemu zobaczyć, co przyciągnie klientów a co ich odrzuci. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to jakie osoby zatrudniamy do obsługi. Kelnerka, która jest osobą niezbyt uprzejma, raczej nam nie poprawi renomy. Kolejną ważną rzeczą, na którą musimy uważać, jest wystrój. Nieodpowiednio dostosowany może wręcz odpędzać klientów. Restauracje powinny być miejscem, w którym będziemy mogli w spokoju delektować się posiłkiem i do którego bardzo chętnie wrócimy. Tutaj przechodzimy do następnej rzeczy, a mianowicie do oferty danego lokalu. Niestety i to jest często zależne od tego, w jakiej okolicy zamierzamy prowadzić restaurację. W małej miejscowości nie zyskamy aprobaty, serwując wyszukane i drogie dania. Może się zdarzyć, ze większość mieszkańców nie będzie mogła pozwolić sobie na taki wydatek.
W takim krótki podsumowaniu, restauracje idealne mogą istnieć, jeżeli ich właściciele zainteresują się tym, co przyciągnie klientów. W skrócie cechy takiej idealnej restauracji to : miła i sympatyczna obsługa, smaczne i w rozsądnych cenach potrawy oraz przyciągający wystrój.

Jak otworzyć restaurację?

Mamy dość lokali w naszym mieście lub też szukamy pomysłu na dobry biznes? Może powinniśmy pomyśleć nad otwarciem lokalu gastronomicznego, czyli restauracji. Zanim jednak wpadniemy w niepohamowaną euforię z tego powodu, musimy dowiedzieć się jak taki biznes rozpocząć. Restauracje mają to do siebie, że są interesem, w którego założenie będziemy zmuszeni poświęcić bardzo dużo energii i oczywiście pieniędzy. Zapoznajmy się z podstawowymi sprawami, których musimy dopilnować, aby nasz biznes mógł się idealnie kręcić.
W pierwszej kolejności musimy wybrać lokalizację. Pamiętajmy, że od tego będzie zależeć nasza przyszłość jako restauratora. Dobra lokalizacja jest jednym z gwarantów powodzenia w biznesie. Kolejnym naszym krokiem powinno być założenie działalności gospodarczej. Tutaj niestety musimy dopełnić wiele formalności. Nie możemy zapomnieć o zgłoszeniu się również do Urzędu Skarbowego i poinformowaniu go o tym, że będziemy płatnikiem VAT-u. Konieczne będzie zakupienie kas fiskalnych i ich rejestracja. Jeżeli planujemy prowadzić w lokalu bar lub też podawać alkohol do potraw, musimy postarać się o koncesję na alkohole. Bez tego nie będziemy mogli sprzedawać żadnych produktów zawierających alkohol. Jeżeli wszystkie formalności mamy już dopełnione, to musimy pomyśleć o remoncie lokalu. Wystrój powinien być ciekawy i przyciągający potencjalnego klienta. Po wyjściu z lokalu klient musi chcieć wrócić do nas. Dlatego też warto zainwestować w ten etap otwierania restauracji. Jeżeli już mamy wszystko gotowe, to nie zapomnijmy o odpowiednim rozreklamowaniu lokalu. Restauracje, o których nikt nie słyszał, niestety nie są w staniu długo się utrzymać na rynku. Teraz możemy zapraszać gości.
Zapomniałabym wspomnieć o tym, że nie możemy zapomnieć o zgłoszeniu się do sanepidu oraz straży pożarnej, aby przyszli i odebrali lokal. To oni stwierdzą, czy wszystko jest zgodnie z normami. Oczywiście nie zapominajmy o odpowiednim personelu. Wybierajmy ludzi, którzy wzbudzają ogólną sympatię i są osobami uczciwymi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Restauracje bary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *